Zielony Ocean

Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii
Ewa Grabowska

 • „Nie jesteś kroplą w oceanie. Jesteś całym oceanem zawartym w kropli.”
  ~ Rumi

 • „Human's ability to grow is infinite... when they feel safe”
  ~ Carl Rogers

Odpowiedzi na Twoje pytania są w Tobie.

Moim zadaniem jest stworzyć Tobie bezpieczną przestrzeń do zaglądania w siebie i ich odnalezienia.

 

Mogę być dla Ciebie przewodnikiem objaśniającym funkcjonowanie wewnętrznego świata. Mogę towarzyszyć Ci i wspierać Cię w tej fascynującej podróży, jaką jest odkrywanie swoich własnych odpowiedzi na życiowe pytania.

                      Zapraszam

 

            Ewa Grabowska

 

 

 

 

 

 

 

O mnie

Nazywam się Ewa Grabowska, jestem psychologiem, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzal. (cert.nr 876), trenerem I stopnia PTP (cert.nr I 310) i psychoterapeutą w trakcie szkolenia.

 

Pracuję w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym integrując go z podejściami psychodynamicznym i poznawczo-behawioralnym.

 

W pracy staram się być przede wszystkim człowiekiem, a dopiero w drugiej kolejności psychologiem i psychoterapeutą, dlatego dobra relacja i zaufanie mają dla mnie podstawowe znaczenie. Klient, z którym pracuję, może liczyć na moją obecność, życzliwość i usilne dążenie do zrozumienia go i natury jego problemów.

 

Moją misją jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla osoby zainteresowanej poprawieniem swojej jakości życia, gdzie w atmosferze akceptacji osoba ta może przyglądać się różnym częściom swojej psychiki, by lepiej ją zrozumieć, zintegrować i zyskać gotowość do konstruktywnych zmian.

 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pracuję zgodnie z jego kodeksem etycznym. Dbając o jakość mojej pracy, korzystam regularnie z superwizji.

 

 

Więcej o mnie
(Zwiń)

Więcej o mnie

 

Ukończyłam Wydział Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej - Wydział Zamiejscowy w Sopocie. Następnie zdobywałam kwalifikacje zawodowe na Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Proces certyfikacji zakończyłam w 2010 uzyskując certyfikat specjalisty psychoterapii uzal.

 

Ukończyłam też Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, gdzie w latach 2013-2016 uczyłam się podejścia integracyjnego, którego osią jest psychoterapia humanistyczna. Obecnie jestem w procesie uzyskiwania certyfikatu psychoterapeuty.

 

Od 2006 roku pracuję w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień w Gdańsku, gdzie prowadziłam terapię indywidualną i grupową dla pacjentów ośrodka. Od 9 lat w WOTU prowadzę grupy psychoterapii pogłębionej.

 

W trakcie swojej pracy zawodowej współpracowałam z Pomorską Fundacją Psychotraumatologii, Pomorskim Centrum Terapeutyczno-Prawnym INTERIOS oraz Towarzystwem Wspierania Potrzebujących „Przystań”.

 

Na moje doświadczenie składają się również staże kliniczne. Odbyłam staż kliniczny w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, gdzie poznawałam specyfikę pracy z osobami uzależnionymi od narkotyków. W latach 2017-2018 odbywałam staż w Klinice Psychiatrii Dorosłych UCK w Gdańsku, gdzie współprowadziłam grupę dla pacjentów psychotycznych.

 

W trakcie pracy poszerzałam i doskonaliłam swoje umiejętności na wielu szkoleniach i kursach, np. Szkoła Trenerów organizowana przez Ośrodek Psychoterapii Psychodynamicznej w Bydgoszczy, kurs z zakresu Psychotraumatologii Ogólnej w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatogii. Ponieważ praca jest moją pasją chętnie korzystam również z warsztatów rozwojowych, gdzie sama poddaję się doświadczaniu i uczę się wielu przydatnych umiejętności. Jest mi szczególnie bliska idea Porozumienia bez Przemocy, opierająca się na empatycznym kontakcie z drugą osobą, szacunku dla uczuć i potrzeb każdej osoby. Interesuję się również szeroko pojętą pracą z ciałem (focusing, psychoterapia Alexandra Lowena, ćwiczenia TRE, tantra).

 

Więcej o tym jak pracuję
(Zwiń)

Więcej o tym jak pracuję

 

Kiedy ktoś mnie wysłucha, mogę zobaczyć swój świat w całkiem nowym świetle i pójść dalej. To zdumiewające, jak na pozór nierozwiązywalne problemy, nagle dają się rozwiązać – gdy ktoś Cię słucha. I jak chaos – zdawałoby się nieuleczalny – osiąga względną klarowność,
kiedy zostaniemy wysłuchani.


Carl Rogers

 

Słucham uważnie. Jeśli dzielę się z klientem swoimi spostrzeżeniami i hipotezami, to nie z pozycji autorytetu, lecz towarzysza na drodze odkrywania jego świata wewnętrznego i osobistych znaczeń.

 

W trakcie pracy służę swoją wiedzą dotyczącą funkcjonowania psychicznego człowieka, by umożliwić klientom rozumienie i samodzielną diagnozę swojej sytuacji, a następnie wspieram ich w procesie odszukiwania przyczyn tego stanu rzeczy i rozpoczęcia zmiany.

 

Psychoterapia humanistyczna bazuje na żywym doświadczeniu. W związku z tym czasem proponuję pracę doświadczeniową (metody EFT - Terapia Skoncentrowana na Emocjach) mające na celu pogłębienie i rozjaśnienie problematycznego doświadczenia. Wychodzę z założenia, że zmiana, która nie porusza poziomu emocji i jest jedynie intelektualnym wglądem, nie prowadzi do uwolnienia naszego ludzkiego potencjału i trwałej zmiany. W ćwiczeniu można bezpiecznie badać doświadczenie u samego źródła – czyli tego, co dzieje się w naszych emocjach.

 

 

 

Pomagam osobom, które:

 • Przeżywają stany depresyjne lub lękowe. Borykają się z przygnębieniem, wstydem, bezradnością, smutkiem, poczuciem pustki i braku satysfakcji w życiu. Zmagają się z zachowaniami kompulsywnymi (gry, zakupy, praca).

 • Doświadczają kryzysu życiowego (żałoba, choroba własna lub kogoś bliskiego, utrata pracy, rozstanie itp.).

 • Wchodzą w destrukcyjne związki. Wielokrotnie powielają w bliskich relacjach podobny schemat.

 

 • Doświadczają konsekwencji trudnych zachowań kogoś bliskiego.

 • Mają trudność w rozpoznawaniu i przeżywaniu emocji. Mają tendencję do somatyzacji lub autoagresji. Borykają się z chorobami przewlekłymi.

 • Nie radzą sobie ze swoją złością. Tłumią ją lub często wybuchają.

 • Doświadczają trudności w relacjach z innymi. Czują się nierozumiane, zagubione, alienują się lub wchodzą w konflikty.

 • Dokonały już zmian w wyniku własnej psychoterapii i poszukują wsparcia i możliwości dalszego rozwoju.
   

Oferta

Konsultacja psychologiczna to jedno lub kilka pierwszych spotkań, które mają na celu rozpoznanie przyczyn aktualnych trudności klienta oraz określenie przez psychoterapeutę kierunku pracy i przewidywanego czasu trwania terapii.

 

 

Pomoc psychologiczna to wsparcie klienta w kryzysowym momencie życia (np. utrata bliskiej osoby, pracy, choroba, ważne życiowe zmiany). Zwykle obejmuje kilka lub kilkanaście sesji. Praca koncentruje się na odnalezieniu równowagi wewnętrznej, a następnie znalezieniu sposobu poradzenia sobie przez klienta.

więcej...(Zwiń)

Polega na wspólnym pogłębionym oglądzie trudnego doświadczenia i wzmocnieniu wewnętrznych zasobów psychicznych osoby do poradzenia sobie w tej sytuacji. Zwykle obejmuje kilka lub kilkanaście sesji.

 

 

Psychoterapia indywidualna to regularne spotkania (sesje) odbywające się 1-2 razy w tygodniu. Praca polega na rozmowie klienta i psychoterapeuty, której treścią są ważne dla klienta sprawy. Celem psychoterapii jest osiągnięcie przez klienta celów ustalonych wspólnie w trakcie konsultacji wstępnych.

więcej...(Zwiń)

Psychoterapeuta jest sojusznikiem klienta, towarzyszy mu w przeżywaniu emocji i korzystając z technik terapeutycznych pomaga uporać się z problemami i cierpieniem. W procesie psychoterapii klient uświadamia sobie, w jaki sposób funkcjonuje w relacjach z innymi i sobą samym. Zaczyna też rozumieć, w jaki sposób doświadczenia z przeszłości wpływają na jego obecne funkcjonowanie. Uporządkowanie swoich wewnętrznych doświadczeń, które ma miejsce w jego dialogu z psychoterapeutą, buduje integralność i spójność wewnętrzną klienta. To w efekcie umożliwia mu dokonywanie pożądanych zmian w życiu.

 

 

Cennik

 

Konsultacja psychologiczna – 120 zł (50 minut)

 

Pomoc psychologiczna – 120 zł (50 minut)

 

Psychoterapia indywidualna – 120 zł (50 minut)

 

 

Płatność gotówką lub przelewem na konto: Ewa Grabowska 47 1020 1853 0000 9102 0058 3005 przed konsultacją.

 

Aktualnie kontakt z klientem odbywa się również on-line: przy pomocy komunikatorów Skype, WhatsApp lub telefonicznie.

 

Aktualności

9.02.2019 03 lutego 2019 20:45

Warsztat psychologiczny 'Granice wewnętrzne - 4 kroki do wolności osobistej'

Czyli o naturalnej, pełnej szacunku drodze do porozumienia w relacji (nawet tej trudnej)

 

 

 

 

 

 

  

Jeśli zatem borykasz się z problemami w relacjach i :

 • obawiasz się mówić o ważnych dla siebie sprawach,
 • dystansujesz się w relacjach, by się chronić,
 • w rozmowie często czujesz się nieswojo, ale tłumisz swoje odczucia i ostatecznie dajesz się przekonać,
 • Twoje próby asertywnej komunikacji nie przynoszą oczekiwanych rezultatów,
 • nie rozumiesz, czemu ważne dla Ciebie osoby, nie chcą robić tego, o co je prosisz a co według Ciebie poprawiłoby wasze relacje,
 • masz najlepsze intencje, a w relacjach spotykasz się ze złością i niezrozumieniem,

 

zapraszamy Cię na warsztat, gdzie przy minimum teorii i przy dużej porcji praktyki:

 

W części I (9.02.2019):

 • dowiesz się, czym są granice zewnętrzne i wewnętrzne oraz do czego służą,
 • nauczysz się zauważać, kiedy Twoje granice są przekraczane i jak to odczuwasz,
 • poznasz wiele typowych i nieoczywistych form przekraczania granic, których zapewne i Ty używasz w codziennym życiu,
 • prześledzisz, jak kształtowały się Twoje granice w dzieciństwie, jakimi deficytami to skutkuje i co dziś możesz z tym zrobić,

 

W części II:

 • dowiesz się i doświadczysz, w jaki sposób empatia może służyć porozumieniu w relacji i uzdrawianiu granic,
 • oraz poznasz prostą, praktyczną metodę 4 Kroków porozumiewania się z uwzględnieniem granic własnych i drugiej osoby.

 

Zapraszamy:

Miejsce: Hotel 'Eden', ul. Księdza Augustyna Kordeckiego 4/6, 81-722 Sopot

 

Czas:

część I: 9.02.2019, godz. 11.00 - 19.00

część II: termin zostanie ustalony

 

Prowadzenie:

Ewa Grabowska - psycholog, specjalista psychoterapii

Teresa Piesik - psycholog, psychoonkolog

 

Koszt: 120 zł

 

Informacje i zapisy: 

501 825 263

warsztaty@sopotgroup.pl

Kontakt

 

Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii ZIELONY OCEAN Ewa Grabowska

 

 

Adres:  

ul. Leona Miszewskiego 12/13

Zakład Doskonalenia Zawodowego, Skrzydło B

80-239 Gdańsk

 

Po wejściu na teren Zakładu Doskonalenia Zawodowego należy
skręcić w prawo. Za budynkiem po stronie SKM znajduje się duży
płatny parking, na którym można zostawić samochód.

               
Telefon:  

501 825 263

(jeżeli nie mogę odebrać, oddzwaniam tego samego dnia)

 

 

E-mail:   e.grabowska@zielonyocean.pl
   
Facebook:   facebook.com/ZielonyOcean
^